Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Chceli sme dom, ktorý nám jednoducho sadne

Vybrať tú správnu stavebnú spoločnosť pre realizáciu svojho domu dalo manželom Geigerovým naozaj zabrať. Chvíľami mali pocit, že už asi nenájdu firmu, ktorá by im ponúkla pekný dom podľa ich predstáv. Ako to už býva, na to správne orechové, v podobe Ekonomických stavieb a domu Ekonomik N14 narazili úplnou náhodou.

Ako ste bývali pôvodne, predtým ako padlo rozhodnutie zabezpečiť si vlastný dom?
Bývali sme v centre mesta v takom stredne veľkom byte. Postupom času, ako deti odrastali, začali sa zvyšovať nároky na priestor. Každý chcel svoje súkromie a vlastnú izbu, a to sa v našom byte nedalo splniť. Preto sme začali vážne uvažovať o zmene v podobe rodinného domu.

Mali ste hneď od začiatku jasnú predstavu, ako bude dom vyzerať a ako ho chcete realizovať?
V prvej chvíli nás dosť mrzelo, že z časových dôvodov, si nemôžeme postaviť dom sami. Bola by to síce pre nás obrovská výzva a radosť zároveň, ale naše pracovné vyťaženie nám nič také neumožňovalo, takže sme zvolili náhradný variant, dom na kľúč. Naša predstava bola kvalitný murovaný dom, a preto sme dosť dlho premýšľali, ktorú stavebnú spoločnosť oslovíme. Väčšina firiem ponúkala vlastné projekty domov, ktoré nám príliš nevyhovovali.

Chceli ste teda vytvoriť vlastný originálny projekt domu?
Vlastný projekt sme nemali. Netúžili sme mať originálny dom, podľa vlastných predstáv. Len sme nemohli natrafiť u väčšiny stavebných spoločností na taký projekt, ktorý by nám padol do oka. Náhodne sme potom narazili v jednom časopise na Ekonomické stavby a dom Ekonomik N14. Tento dom nás konečne oslovil, a preto sme neváhali kontaktovať spoločnosť a nechať si poslať katalóg.

Ani po prezretí katalógu ste teda názor na výber domu nezmenili?
Nie nezmenili, skôr sme sa utvrdili v našom prvom dojme z časopisu. Typ domu Ekonomik N14 bol pre nás ako stvorený. V katalógu nás zaujala aj ponuka ďalších služieb, ktoré Ekonomické stavby svojim klientom poskytujú. Nemáme práve najlepšie skúsenosti s vybavovaním rôznych dokumentov na úradoch a navyše na to ani nemáme veľa času. Preto sa nám páčilo, že ES prevzali administratívu na seba a stavebné povolenie dokonca vybavili zadarmo.

Potom určite prišiel na rad rozpočet, kde ste sa rozhodovali, z akých materiálov Váš dom postavíte. Mali ste v tom od začiatku jasno, alebo ste ocenili rady odborníkov v ES?
Veľa vecí sme mali premyslených už dopredu. Bolo nám napríklad jasné, aký typ okien chceme, alebo aká bude na dome strešná krytina. Určite nám to ušetrilo čas, ktorý by sme strávili nad vyberaním z obrovského množstva materiálov, až pri spracovávaní detailného rozpočtu. Radu sme uvítali v prípade výberu muriva. Odborníci v ES nám odporučili Ytong a sme s ním teraz maximálne spokojní. Má naozaj výborné tepelné aj zvukové izolačné vlastnosti.

Vyzerá to, že ste v novom dome nadmieru spokojní...
Áno, to naozaj sme! Obávala som sa, že nám chvíľu potrvá, kým sa tu zabývame a zvykneme si na iný spôsob života, ale moje obavy boli úplne zbytočné. Od samotného nasťahovania sa tu cítime výborne a do mesta by sme sa už vrátiť nechceli. Náš dom nám priniesol veľa nových možností. Deti sú šťastné, že majú vlastné izby, manžel zase, že má svoju pokojnú pracovňu, no a ja som spokojná na záhradke, ktorú som v meste mať nemohla.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby skúsenosti
Ekonomik N14-1 5+1+G 93 145,5 YTONG 375 Bramac Moravská plávajúca laminátová
drevené euro
oblôžková zárubňa + fóliované dvere
plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek