Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomik N14 – cieľ cesty za slobodou

Manželia Pihrtoví už dlhší čas pociťovali nespokojnosť so svojím bývaním. Tŕňom v oku bol fakt, že sa museli neustále prispôsobovať názorom iných ľudí, namiesto toho, aby mohli v pokoji a s radosťou o svojom bývaní rozhodovať sami. V tom čase videli jediné riešenie – postaviť si vlastný dom a oslobodiť sa z klietky bytového spoločenstva.

Prečo ste sa rozhodli zmeniť svoje pôvodné bývanie?
Mali sme byt v osobnom vlastníctve. Bolo to pre nás príjemné bývanie, ale aj napriek tomu, že sme boli vlastníkmi tejto nehnuteľnosti, stále sme boli len súčasťou nejakého komplexu. Často to pre nás znamenalo podriadenie sa väčšine. Pri akomkoľvek rozhodovaní o celom dome, kedy hlasovali všetci obyvatelia budovy, sme museli prijímať hlasovanie väčšiny, namiesto toho, aby sme si niektoré veci mohli zariadiť podľa seba. Postupne sme teda začali premýšľať o tom, že si postavíme vlastný dom.

Ekonomické stavby skúsenosti mali byť tými, ktorí Vám Váš sen splnia. Prečo ste vložili dôveru práve do tejto spoločnosti?
Mali sme takú svoju teóriu. Veľká firma bude určite lepšie koordinovať dodávky materiálu s prácou a tým bude stavba určite lepšie prebiehať, ako keby sme sa do stavby pustili napríklad sami, alebo vyberali rôznych dodávateľov a remeselníkov v jednotlivých fázach stavby. Ekonomické stavby skúsenosti nás tiež uchvátili svojou ponukou služieb nielen v priebehu prípravy stavby, ale tiež pri realizácii, a preto sme neváhali ich osloviť k spolupráci.

Prišli ste do ES s vlastným návrhom domu, alebo ste vyberali projekt z katalógu?
Nebolo nutné si namáhať hlavu s vymýšľaním vlastného projektu. Domy v katalógu ES splnili naše predstavy o budúcom bývaní prakticky na sto percent. Vybrali sme teda pár favoritov a potom všetko konzultovali s pánom riaditeľom. Ten nám odporučil dom Ekonomik N14 a ponúkol nám možnosť vlastných úprav, aby dom čo najviac zodpovedal našim požiadavkám. To pre nás bolo veľmi prijateľné riešenie a ešte viac, keď sme sa dozvedeli, že úpravy na projekte dostaneme od ES zadarmo.

Aké služby, poskytované na základe referencie z Ekonomickými stavbami, boli pre Vás zaujímavé, a ktoré ste využili?
Bolo pre nás príjemným zistením, že nám ES vybavia stavebné povolenie, a to tiež zadarmo. Odpadla nám tak jedna veľká starosť s behaním po úradoch, do ktorej by sa nám asi veľmi nechcelo. Táto služba nám prišla naozaj vhod. Využili sme tiež pomocné ruky pri vybavovaní hypotéky. Reklamy na výhodné hypotekárne úvery vidíme okolo seba denne, ale vybrať si správnu banku, do ktorej chcete vložiť prakticky kus svojho života, nie je práve jednoduché.

Riešili ste v priebehu stavby nejaké nepríjemnosti, alebo všetko prebiehalo hladko?
Jeden veľký problém sme riešili hneď pred zahájením stavby. Keď už bolo rozhodnuté a dohodnuté všetko potrebné, náš sused sa rozhodol, že jednoducho nesúhlasí s tým, aby sme si dom na pozemku postavili. Bolo to ako ľadová sprcha. Vložili sme veľa úsilia do toho, aby sme sa konečne odpútali od nepríjemností so susedmi v byte, ale zrazu opäť sme stáli pred podobným problémom, ako kedysi. Trvalo to pár mesiacov, než sme sa so susedom konečne dohodli a on stavbu schválil. Potom sa všetko rozbehlo veľmi rýchlo a všetci sa snažili dobehnúť stratený čas. Potom sme riešili už len drobnosti. Vďaka tomu, že sme dom sledovali denne, bolo možné všetko riešiť rýchlo a objektívne.

Aký je to pocit byť konečne vo svojom?
Bývanie vo vlastnom dome je úžasné. Je to obrovská zodpovednosť a tiež veľa práce navyše, ktorú sme predtým v byte nemali. Ale tiež je to pre nás oveľa väčšia sloboda. Presne to, po čom sme celé roky v byte túžili, sa nám teraz plní. Môžeme rozhodovať o našej budúcnosti, a to je vec, ktorú nám nič nenahradí.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby skúsenosti
Ekonomik N14 5+1+G
YTONG 375
Bramac
plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere
plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek