Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby skúsenosti

Z radového do nového

Netrápiť sa s opravou staršieho domu v radovej zástavbe, ale postaviť na okraji obce úplne nový dom - tak vyriešili svoje starosti manželia z Juhomoravského kraja. Získali tým súkromie, ktoré bývanie na samote ponúka, väčšiu záhradu a predovšetkým útulnosť domova postaveného presne na mieru. Otázky súvisiace so stavbou sme položili majiteľovi domu pánovi Zdenovi.

Čo vás doviedlo k rozhodnutiu stavať?
Rekonštrukcia nášho domu by bola finančne veľmi náročná. Po spočítaní všetkých  nákladov na opravy sme sa dostali k čiastke, za ktorú už je možné zariadiť si nové bývanie. A pretože sme nechceli meniť adresu a miesto bydliska, kúpili sme pozemok na konci obce a hneď sme priamo kontaktovali Ekonomické stavby.

Prečo ste sa rozhodli pre stavebnú spoločnosť a stavbu tzv. na kľúč?
"Ekonomické stavby skúsenosti". Obaja s manželkou podnikáme, máme tri deti a stále málo času. V dobe nášho rozhodovania staval dom priateľ a bol spokojný so stavebnou spoločnosťou, ktorú si vybral. Na základe jeho odporučenia sme sa aj my obrátili na Ekonomické stavby - a neľutujeme. Veľmi sme ocenili prístup ES ku klientom, rozsah ich služieb a hlavne možnosť nechať všetko v rukách profesionálov.

Čo nasledovalo po vašej prvej schôdzke v Ekonomických stavbách?
Bez ďalších prieťahov sme podpísali zmluvu a takmer ihneď sa rozbehol kolotoč vybavovaní  vrtkých potrebných povolení. Privítali sme možnosť prenechať starosti niekomu inému. Stavať sa malo na bývalej lúke, kde chýbali všetky prípojky, takže bolo potrebné zabezpečiť povolenie na ich vybudovanie. Túto dokumentáciu za nás obstarali ľudia z ES bezplatne a to vrátane povolení na privedenie prípojok popod cestu, ktorá vedie okolo pozemku.

Mali ste vopred vybraný projekt alebo vás inšpirovala ponuka katalógu domov ES?
My sme si dlho prezerali všetky projekty a typy domov, či už na internete alebo v časopisoch, ale nevybrali sme si. Nakoniec nám zástupca ES ponúkol rodinný domček, ktorý nás okamžite zaujal. S projektantom Ekonomických stavieb sme potom vnútorné usporiadanie čiastočne upravili a prispôsobili našim požiadavkám.
 
Na rad prišla otázka peňazí. Využili ste možnosť platiť hypotékou?
Nebolo to potrebné, pretože sme mali peniaze v hotovosti. Konečnú sumu sme poznali vopred a tým pádom sme vedeli, koľko nás bude dom stáť. Výhodou spolupráce s Ekonomickými stavbami-referencie a istota, že sa táto čiastka nenavýši. Počas celej doby garantujú pevnú a záväznú cenu a súčasťou zmluvy o dielo je aj  podrobný rozpočet. Nemali sme preto obavy, že nám financie nebudú stačiť.

Ako ste si poradili s výberom materiálov?
Chceli sme mať dom čo najskôr hotový, na obvodové múry sme zvolili Porotherm. V oblasti stavebníctva však nemáme veľa skúseností, preto sme si nechali poradiť od odborníkov - skúsenosti Ekonomické stavby. Vždy nám ponúkli niekoľko možností ako v lacnejšom, tak aj v drahšom variante.  My sme sa pre drahší materiál rozhodli pri kúrení, pri rozvodoch vody a pri oknách.

Sledovali ste stavbu domu aj mimo plánovaných odovzdávaní jej jednotlivých etáp?
Mali sme možnosť sledovať stavbu denne. Po jej otvorení v letnom období sa však v zime kvôli počasiu práce na čas zabrzdili. Túto stratu ale remeselníci dohnali v priebehu jari a stavba bola dokončená v termíne. Odovzdávať klientom jednotlivé etapy stavby vždy po ich dokončení sa nám zdá veľmi rozumné. Zostáva tak šanca rozhodnúť sa pre možné úpravy vo chvíli, keď vidíte veci takzvane v reáli.
 
Zhrniete nám na záver svoje postrehy a skúsenosti so stavbou rodinného domu?
Pre nás to bola príjemná skúsenosť. Skúsenosti Ekonomické stavby prekonali naše očakávania a pretože sme boli spokojní, zadali sme ES aj ďalšie práce. Napríklad stavbu podpivničeného záhradného domčeka, pergoly a tiež zhotovenie chodníkov okolo domu. Z bývania máme radosť, môžeme skrášľovať záhradu a užívať si voľnosť priestoru, ktorý sme získali. To nám v radovej  zástavbe chýbalo.

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti

Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek