Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Správne rozhodnutie

Pán Nevídal býval so svojou priateľkou na začiatku ich vzťahu v paneláku spolu s rodičmi. Predstava vlastného bývania ich však lákala stále viac a touto nie vždy ľahkou cestou sa nakoniec naozaj vybrali. Vysnívaný rodinný dom si nechali postaviť na kľúč a aj keď v ňom bývajú ešte len krátko, už teraz vedia, že sa rozhodli správne.

Podľa akých kritérií ste si vyberali spoločnosť, ktorá Vám vysnívaný dom na kľúč postaví?
Na začiatku celého procesu hľadania sme si určili podmienky, ktoré musí víťaz nášho výberu spĺňať, ako napr. bohaté skúsenosti s podobnými projektmi, vybavenie úveru na pozemok, či možnosť stavby s nulovou hotovosťou. O Ekonomických stavbách sme sa dozvedeli od kolegyne z práce, ktorá s touto firmou práve stavala rodinný dom a vrelo nám ju odporúčala. A keďže naše kritéria táto firma bez problémov spĺňala, nebolo nutné ďalej hľadať.

Utkveli Vám v pamäti nejaké momenty prvej schôdzky vo Vami vybratej stavebnej spoločnosti?
V Ekonomických stavbách nás príjemne prekvapilo milé a ochotné jednanie. Už pri prvej schôdzke sme boli nadšení spôsobom, akým nás v sídle spoločnosti uvítali. Z katalógovej ponuky sme už mali predbežne vybraté dva typové projekty a po porade s firemnými odborníkmi sme sa pre jeden jednoznačne rozhodli. Potom sme spoločne vybrali prvé kroky na ceste za naším vysnívaným domom. V dnešnej dobe, kedy obchodníci na svojich klientov tlačia, nám bol tento prístup veľmi sympatický.

Stretli ste sa v priebehu stavby s navyšovaním už schváleného rozpočtu?
Aj keď je cena rozpočtu v Ekonomických stavbách pevná a záväzná, predsa len sme sa s touto situáciou stretli. V priebehu stavby totiž došlo k navýšeniu DPH a tým aj celkových nákladov. K tejto nepríjemnosti však nedošlo vinou na strane stavebnej spoločnosti, ale na strane štátu.

Zastavme sa pri samotnej realizácii stavby. Nastali tu nejaké nepríjemnosti?
Vedeli sme, že môžu nastať rôzne nečakané udalosti a problémy a tým sme žiaľ ani neobišli. Keďže sme s domom nechceli čakať, začalo sa stavať na jeseň a tak trochu nás zradilo počasie – nezvyčajne mrazivá zima nastúpila oveľa skôr, ako sme čakali a stavba musela byť nakoniec pozastavená. Druhá prekážka prišla vo forme problémov s financovaním v čase, kedy malo dôjsť k zlúčeniu hypoték. Dostali sme sa do tzv. mŕtveho bodu, kedy sme museli prispieť svojimi vlastnými zdrojmi, ktoré sme ale nemali. Museli sme teda požiadať o uvoľnenie prostriedkov zo stavebného sporenia a celý proces bol veľmi zdĺhavý a náročný. Nakoniec ale všetko dobre dopadlo a náš vysnívaný dom sa podarilo už bez ďalších veľkých komplikácií úspešne dokončiť.

Ekonomik N7 4+1 64,7 90,2 YTONG 375 Lambda Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek