Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Splnený sen

Dnes navštívime dom, ktorý stojí asi najbližšie zo všetkých realizovaných projektov k sídlu spoločnosti Ekonomické stavby. Jeho obyvatelia v ňom bývajú už skoro dva roky, a tak sme radi prijali pozvanie a nechali si od začiatku porozprávať o tom, ako tento dom vznikol.

Čo Vás priviedlo na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Mať vlastný dom bol, ako asi u väčšiny ľudí, dlho mojím snom. V rodinnom dome som vyrastal odmalička a neskôr sme bývali u rodičov manželky tiež v ich dome a samozrejme sme premýšľali, ako vyriešiť našu situáciu a bývať vo svojom.

U Vás asi nebol problém nájsť kontakt na Ekonomické stavby, pretože ich sídlo je od Vášho domu asi tak 1 km.
To je pravda. V tom čase, keď sme sa rozhodovali, ktorá spoločnosť nám postaví dom, začali ES práve s výstavbou svojho sídla a prakticky každý deň som jazdil okolo neho. Okrem toho sa o stavbu domu začala zaujímať aj moja sestra, ktorá našla na internete ďalšie informácie o stavebných spoločnostiach a okrem iného aj o ES.

Prečo ste sa ale rozhodli práve pre ES?
Pre nás boli najzaujímavejšie ich ponúkané služby, predovšetkým pomoc pri vybavovaní hypotekárneho úveru. Rovnako tak sme uvítali aj vybavenie stavebného povolenia, pretože pre nás to znamenalo hlavne úsporu času. Okrem toho, podmienkou pre zahájenie stavby bol vlastný pozemok, ktorý sme už v tom čase vlastnili.

Ako prebiehala samotná stavba?
Potom, ako sme si v sídle ES vybrali typ domu a s projektantom ES ho upravili do takej podoby, ktorá nám vyhovovala projektovo aj finančne, nám bol pridelený manažér stavby, ktorý nás sprevádzal počas celej stavby až po dokončenie, teda kolaudáciu domu. Po vybetónovaní základovej dosky sa pokračovalo s hrubou stavbou. Niekedy v tejto dobe sme museli stavbu na chvíľu prerušiť kvôli naťahovačkám pri vybavovaní hypotekárneho úveru. Po kolaudácii sme sa nasťahovali.

Spomínali ste projektové úpravy tohto domu. Mohli by ste popísať, aké veľké boli a ako ste boli spokojný s ich realizáciou?
Dom sme upravili predovšetkým tak, aby jeho vnútorné a vonkajšie usporiadanie vyhovovalo umiestneniu na pozemku, balkón sme chceli presunúť na východnú stranu spolu s arkierom. Zmenili sme tiež vnútornú dispozíciu tak, aby priestory vyhovovali všetkým obyvateľom domu.

Podarilo sa tieto úpravy zrealizovať k Vašej spokojnosti alebo máte z pohľadu zákazníka nejaké pripomienky k administratívnej časti či ku kvalite stavebných prác?
Dom je taký, aký sme si želali. Keď sa do niečoho takého pustíte a pritom máte ešte aj zamestnanie a samozrejme aj rodinu, je to všetko dosť hektické. Pre nás bolo veľkou úľavou to, že ES za nás vybavili množstvo administratívnych záležitostí okolo samotnej stavby, aj v oblasti jej financovania. Samozrejme vzhľadom na počet nimi realizovaných stavieb sa v tejto problematike oveľa ľahšie orientujú. Pre niekoho, kto na tieto záležitosti narazí prvý krát v živote, by to bolo veľmi zložité. Čo sa týka samotnej stavby, nebol žiadny problém ani s ľuďmi, ktorí dom stavali, ani zo strany zamestnancov ES. Naopak, vždy, keď som potreboval, ochotne mi poradili.

Vidím tu všade okolo nás množstvo drevených prvkov, dokonca aj kazetový strop. Máte k drevu bližší vzťah ako k ostatným materiálom?
Drevo mám veľmi rád. Využil som preto aj možnosť ES urobiť si časť prác sám a tak súčasne ušetriť peniaze a ešte sa s drevom pohrať v interiéry tak, ako som si želal.

Asi je zbytočné sa pýtať, ako ste spokojný s bývaním v novom dome?
Býva sa nám krásne, prakticky som sa vrátil tam, kde som vyrastal, čo je veľmi príjemné. Okrem toho máme veľmi blízko do práce, v podstate na rovnakej ulici, ako máme postavený dom. Takže zmena je len k lepšiemu po všetkých stránkach. Inak nás ešte čaká práca okolo domu s úpravou terénu a dokončením terasy.

Ekonomik N14-3 5+1+G 93 144,8 YTONG 375 Bramac
plávajúca drevená drevené euro oblôžková zárubňa + dýhované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek