Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ubehlo to tak rýchlo

Zašli sme na návštevu k pánovi Milošovi do malej dedinky. Uprostred veľkej záhrady nás privítal krásny dom, v ktorého dverách nás už vyzeral usmievavý majiteľ. Hneď na priedomí sme začali spomínať, ako to vtedy všetko začalo. „Pripadá mi, ako by to bolo včera, keď sme kupovali prázdny pozemok, a teraz tu už spokojne bývame. Všetko to ubehlo tak rýchlo...“

Kedy sa u Vás zrodila myšlienka, že si postavíte rodinný dom?
Ten okamih sa nedá presne špecifikovať. Bolo to také pozvoľné rozhodovanie, že zmeníme súčasné bývanie na niečo lepšie. Bývali sme v nájomnom dome a posledných pár rokov sme rozmýšľali nad niečím vlastným. Vadilo nám neustále zvyšovanie nájomného a rovnako ten pocit, že nemáme istotu vlastného bývania. Tak sme začali uvažovať nad kúpou nového bytu, ale keď sme zistili, že sa cenovo pohybujú takmer na rovnakej úrovni ako rodinný dom, prešli sme k myšlienke, že začneme stavať.

Mali ste hneď jasno v tom, že si necháte postaviť dom na kľúč, alebo ste uvažovali aj o vlastnoručnej výrobe?
Nepripadáme si nijako výnimočne manuálne zruční, a preto bolo jasné, že si na stavbu domu najmeme firmu. Skôr sme nemali jasno v tom, ktorú zvolíme. Hľadali sme rôzne inzeráty v časopisoch, zisťovali sme u známych, ktorí už mali postavené a snažili sme si urobiť aspoň trochu reálnu predstavu o tom, aké firmy u nás na stavebnom trhu vystupujú. Bolo to pre nás zložité vybrať jednu z nich a dúfať, že sme vybrali naozaj správne.

Vybrali ste si Ekonomické stavby. Čím Vás práve táto spoločnosť zaujala?
Prekvapilo nás hlavne to, akú škálu služieb táto spoločnosť ponúka. Tým sa podstatne líšila od ostatných stavebných firiem. Povedali sme si, že na tom asi niečo bude, a preto sme si dohodli informačné stretnutie. Stačila nám jedna schôdzka k tomu, aby sme sa rozhodli, že s touto spoločnosťou začneme spolupracovať. Svojou dômyselnou sieťou služieb nám totiž dokázala ponúknuť a vyriešiť všetko, čo sme k stavbe domu potrebovali.

Aké boli Vaše predstavy o vzhľade domu?
Aby som pravdu povedal, na začiatku sme žiadnu konkrétnu predstavu nemali. Až potom, čo sme prelistovali katalóg, sa nám začali predstavy trošku formovať, a to do podoby typového domu Petra. Nakoniec sa to ale aj tak zmenilo a pri porade s odborníkmi v ES sme sa rozhodli pre dom Ekonomik N14.

Ako ste riešili finančnú stránku veci?
Na začiatku stavby sme využili finančný program Maximálna služba. Mali sme tiež niečo našetrené, takže sme do stavby vložili aj vlastné zdroje. Na pokrytie nákladov na celú stavbu by to ale nestačilo, a tak sme do tretice všetkého dobrého vybavovali ešte hypotéku. Respektíve sme nemuseli do vybavovania financovania vnášať veľa energie, pretože si všetko zobrali v ES na starosť a my sme sa nemuseli s ničím zaťažovať.

Ako ste boli spokojní s priebehom stavby? Robili ste v priebehu nej nejaké zmeny v projekte alebo ste do nej nezasahovali?
Meniť sme ani nič nemuseli. Projekt bol vypracovaný podľa našich predstáv, volili sme v drvivej väčšine štandardné prevedenie domu. Aj keď sme stavbu navštevovali takmer denne, nijako sme v jej priebehu nemenili žiadne postupy či materiály. Boli sme spokojní s realizáciou tak, ako to bolo naplánované. Dom sa staval necelý rok a všetky práce na seba plynulo nadväzovali. Ocenili sme, že nevznikli žiadne zbytočné prestoje, a myslím si, že keby nám počasie viacej prialo, dom by bol dokončený aj skôr.

Čo Vám nové bývanie prinieslo a čo Vám naopak chýba?
Snáď budem hovoriť za celú rodinu, keď poviem, že nám tu v dome nič nechýba. Cítime sa tu tak šťastnejší a voľnejší, ako sme boli v pôvodnom bývaní. Tento dom nám určite priniesol oveľa viac súkromia a tiež väčší životný priestor.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby skúsenosti
Ekonomik N14 5+1 88 125 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek