Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Začať stavbu je možné aj s minimálnou hotovosťou

Dom pána Visingera je postavený v okrajovej časti mesta. Je zaujímavo situovaný medzi stojace radové domy typu Okal a svojou architektúrou vyniká...

Popíšte nám svoj príbeh, ako ste vlastne prišiel k vlastnému domu?
Svoj dom som postavil piamo vo svojom rodišti. S rodičmi sme 30 rokov bývali v paneláku, ale jedného dňa som si povedal, že už to stačilo. Po zhodnotení finančnej situácie, sme financovanie stavby domu riešili hypotekárnym úverom, ktorého splátky si naša rodina môže dovoliť.

Keď ste sa rozhodoval o stavbe, čo všetko ste bral do úvahy a čo Vás primälo stavať so spoločnosťou ES?
Informácie sme mali hneď z niekoľkých zdrojov. Naši priatelia stavali s ES a mali dobré referencie, ktoré sme si s manželkou overili na internete. Veľmi nás zaujala ponuka začať stavbu s minimálnou hotovosťou a následným financovaním pomocou splátok na hypotéku. Veľmi nás motivovali i inzeráty v časopisoch, kde sme si prečítali reakcie ľudí, ktorí už s ES stavali.

Prečo ste si nakoniec vybrali na základe skúseností Ekonomické stavby?
Pre náš rodinný rozpočet bola kľúčová možnost začať stavať s minimálnou hotovosťou. Takých ponúk od stavebných firiem nie je veľa. Pri jednaniach v Ekonomických stavbách sme zistili, že služieb, ktoré spoločnosť poskytuje, je ďaleko viac, napríklad zaistenie hypotéky, vybavenie stavebného povolenia apod.

Vyberali ste si typizovaný projekt, vyhovoval vám tak, ako bol, alebo ste chceli zmeniť niektoré dispozície?
Projekt N7, ktorý sme si vybrali, nám plne vyhovoval, a to ako architektúrou, rozlohou, tak i cenou, došlo len k drobnej úprave šírky domu.

Ako prebiehala realizácia stavby?
Milo nás prekvapilo, ako jednoducho je dnes s odborníkmi stavať. Zavítali sme do firmy prebrali podmienky zmluvy a podpísali ju. S projektantom sme upresnili projekt a vybavila sa hypotéka. Stavali sme na vlastnej parcele, takže odpadol jej nákup. Dohodli sme sa, kedy začneme stavať, a potom sme len chodili stavbu kontrolovať v rámci kontrolných dní. Čo se týka komunikácie s firmou, vždy nám vyšli v ústrety. Na každej stavbe niečo zaškrípe, ale skúsenosti Ekonomické stavby se ukázali ako firma schopná okamžite reagovat na prípadné nedostatky a úspešne ich vyriešiť, takže v závere všetko dopadlo minimálne tak, ako sme si predstavovali a v dohodnutom termíne. Jediným momentom, kedy se stavba brzdila, bolo pomalejší uvolňovanie peňazí z hypotéky, ale ako som sa dozvedel, je to bežné a ES to nemôžu ovplyvniť.

Vidím, že v okolí sú radové domky, ako ste spokojný so stavbou?
Nemohlo to dopadnúť lepšie. V priebehu stavby sa k nám chodili dívať i susedia, aký dom im rastie pred ich domami, ale musím povedať, že i im sa dom páči. Je to dané i tým, že okolie domu máme už upravené, tiež plot pekne ladí s domom. Vnútorné usporiadanie je vyriešené veľmi nápadito a býva sa nám tu o moc lepšie než v panelákovom byte (smiech).

Ďakujeme Vám za recencia Ekonomické stavby.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek