Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby skúsenosti

Zázemie pre ďalšie životné etapy

Odpovede na otázky ohľadom stavby domu sme tentoraz hľadali v Královohradeckom kraji. V malebnej dedinke tu s pomocou Ekonomických stavieb našla nový domov štvorčlenná rodina a my sa pýtame pána Jána na priebeh stavby.

Podľa čoho ste vyberali miesto pre svoj nový domov?
Pôvodne sme žili v prenajatom domčeku na dedine a do mestského bytu sme sa sťahovať  nechceli. Máme totiž psa a ďalšie domáce zvieratá, čo bol tiež jeden z dôvodov, prečo sme o inej možnosti ako stavať dom, ani nepremýšľali. Pri hľadaní vhodného pozemku sme vychádzali z dvoch kritérií - dostupná cena a tiež vzdialenosť od mesta, v ktorom pracujeme.

Uvažovali ste o stavbe svojpomocou?
Z časových dôvodov a neznalosti stavebníctva sme túto možnosť zamietli hneď na začiatku. Rozhodli sme sa osloviť stavebnú spoločnosť, pretože sme predpokladali, že jej skúsenosti a kontakty nám ušetria veľa starostí a peňazí. Dôležitá pre nás bola aj záruka na všetky aspekty u jedinej firmy - pre prípad, že by sa vyskytli nejaké nezrovnalosti.

Prečo ste sa rozhodli spolupracovať s Ekonomickými stavbami?
Pri hľadaní stavebnej spoločnosti sme kládli dôraz na poskytnutie kompletných služieb. Len Ekonomické stavby-skusenosti, ponúkajú svojim klientom celkový servis zahŕňajúci prípravu projektu, vybavenie dokumentácie, pomoc pri riešení financií - to všetko je v cene stavby domu. Rozhodujúcou pre nás bola tiež  garancia pevnej ceny a možnosť spätného odkúpenia domu. Skrátka bolo jasné, že lepšie  podmienky inde nedostaneme, preto sme si vybrali na základe diskusie Ekonomické stavby.

Kde ste našli kontakt na ES?
Zaujal nás inzerát firmy v odbornom časopise o bývaní s ukážkou niekoľkých najúspešnejších domov. Všetky sa nám páčili a bolo ťažké vybrať, ktorý je najlepší. Dočítali sme sa o možnosti stavať s nízkou počiatočnou finančnou hotovosťou a keď sme zistili, že ES už v našom regióne rodinné domy stavajú, dohodli sme si na pobočke firmy schôdzku.

Ako prebehla prvá schôdzka?
Vo veľmi príjemnej atmosfére. Predmetom bola debata o tom, ako by mal náš dom vyzerať. Mali sme len pár nekonkrétnych nápadov ohľadom vnútorného usporiadania. V priebehu niekoľkých ďalších stretnutí s manažérom projektu a s projektantom sa začal domček zostavovať nielen v v našich predstavách aj na papieri. Vychádzali sme z domu Ekonomik N7 a prispôsobili sme ho našim požiadavkám.

Čo nasledovalo potom?
Najviac práce mali ľudia z ES, pretože za nás vybavovali potrebnú dokumentáciu, ako je napríklad stavebné povolenie. Musím povedať, že nás táto bezplatná služba potešila.

Ako ste financovali stavbu domu?
Aj v tomto bode nám pomohli Ekonomické stavby. Začalo sa stavať len s minimálnym vkladom z našej strany a potom sme vyberali hypotekárny úver. Finančný analytik ES nám ponúkol niekoľko variantov úverov z rôznych bánk a my sme si vybrali ten najvýhodnejší.

Ako prebiehala samotná stavba?
Pre nás bolo veľmi upokojujúce, že konečná cena domu bola pevne stanovená v zmluve a zo strany spoločnosti sa už nenavýšila. Tento fakt nás utvrdil o serióznosti ES. Náš pôvodný zámer bol postaviť čo najlacnejšie, vyberali sme preto lacné materiály. S postupom stavby sme niektoré veci prehodnotili a trochu financií sme pridali. Zmenu materiálov sme volili čiastočne z estetických dôvodov a tiež kvôli lepším úžitkovým vlastnostiam. Zmeny prebehli výhradne na základe našich požiadaviek a platili sme za ne formou vopred vyčíslených a nami odsúhlasených naviac-nákladov.

Sledovali ste stavbu domu aj mimo plánovaných odovzdávaní jednotlivých etáp výstavby?
Boli sme pri dome takmer denne. Už sme sa veľmi tešili, až v ňom budeme bývať a celý priebeh stavby sme si fotografovali. Založili sme si album fotografií a tam sme postupne pridávali obrázky zo stavby. Všetko prebiehalo bez komplikácií, dom sa dostal včas pod strechu a vnútorné práce nemuseli čakať na príchod jari.

Čo vám nové bývanie prinieslo?
Určite dokonalé zázemie pre ďalšie etapy nášho života. Konečne máme skutočný domov, miesto pre odpočinok a rodinný život. Práce okolo domu nás napĺňajú túžbou neustále niečo vylepšovať a zdokonaľovať. V žiadnom prípade by sme nemenili a skúsenosti z Ekonomickými stavbami hodnotíme pozitívne, Ďakujem, že nám uľahčili cestu k novému bývaniu.

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek