Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Potrebovali sme viac komfortu

Vlastný dom pre nás znamenal nielen viac životného priestoru, ale aj komfortnejšie bývanie. Konečne nemusíme premýšľať nad tým, kde zaparkujeme svoje auto, alebo kde uskladniť sezónne športové vybavenie. Dom s priestrannou garážou, osadený v dostatočne veľkej záhrade, rieši nielen otázku väčšieho pohodlia, ale aj praktickej stránky bežného dňa.

Vlastný dom je snom mnohých ľudí. Bolo to tak aj vo Vašom prípade?
Áno, mať dom so záhradkou bol pre nás dlhoročný sen. Tiež sme v tomto spôsobe bývania videli vhodnú investíciu. Keď už chce človek do niečoho vložiť peniaze, najlepšie je investovať do vlastnej nehnuteľnosti. Čakali sme len na tú správnu chvíľu, kedy sa do stavby pustíme. Dobré zamestnanie a istý príjem mňa aj manželky nás v určitý okamih uistil, že aj keď sa zadĺžime hypotékou, nebude pre nás taký veľký problém ju utiahnuť.

Z akého dôvodu ste zvolili variant domu na kľúč?
Jednoznačne to bolo z časových dôvodov.Náročné zamestnanie by nám v žiadnom prípade neumožňovalo venovať sa stavbe. Navyše tiež nemáme žiadne skúsenosti a nechceli sme riskovať, že sa pri stavbe svojpomocne niečo zanedbá.

Prečo ste sa rozhodli spolupracovať s Ekonomickými stavbami?
Špecifikovať jeden najdôležitejší aspekt je veľmi ťažké. Rýchla a kvalitná stavba domu firmou, ktorá je stálicou na našom trhu – to bola vec, ktorá nás upútala úplne na začiatku. Postupne sme odkrývali ďalšie a ďalšie služby ES, ktoré by sme mohli využiť, ako pomoc pri financovaní, vybavenie všetkých povolení a ďalšie. To všetko by nám veľmi ušetrilo čas, peniaze a hlavne starosti.

Kde ste na túto spoločnosť narazili?
Navštívili sme ich internetové stránky. Tu sme si prečítali informácie, ako by mohla naša spolupráca s ES prebiehať, aké domy stavajú, aké služby zákazníkom ponúkajú atď. To pre nás bola ale len teoretická stránka veci. Chceli sme vidieť aj konkrétnu prácu odborníkov v tejto spoločnosti. Navštívili sme preto aj jeden dom, ktorý ES postavili.

Vybrali ste si dom z katalógu Ekonomických stavieb?
Áno, hneď po prvom prelistovaní katalógu sme vedeli, že chceme dom Stela. Veľmi sa nám páčilo, že aj keď sme si vybrali typový projekt od Ekonomickýc stavieb, bolo možné si na ňom pozmeniť a upraviť takmer čokoľvek. Samozrejme tak, aby to nenarušilo napríklad statiku domu. Aj tak sme robili len veľmi málo zmien.

Menilo sa potom niečo aj v priebehu stavby, v porovnaní s pôvodným projektom?
Vzhľadom na to, že sme v prípravnej fáze a pri vypracovávaní detailného rozpočtu ku  všetkému pristupovali veľmi zodpovedne a poctivo, pri stavbe sa potom príliš zmien nerobilo. Dá sa povedať, že 90% toho, čo sa vypracovalo v projekte, sa aj následne uskutočnilo na stavbe. Jediné, čo sme menili, ako sa hovorí “za pochodu”, boli niektoré materiály, ktoré sa nám zdali kvalitnejšie či krajšie. Stavbu sme sledovali v podstate denne, takže nebol problém kontrolovať jej priebeh a meniť, čo bolo potrebné.

Dom ste si nechali postaviť na kľúč, ale určite tým práca okolo neho nekončí...
To určite nie. Dom je krásny, ale o jeho okolí sa to už povedať nedá. Záhrada potrebuje terénne úpravy a oplotenie. Tiež sa chystáme na stavbu terasy a bazénu. Tieto všetky práce už zvládneme sami, aj keď to bude dosť náročné, tešíme sa na to.

Stela
5+1+G 110,5 156 POROTHERM Bramac Moravská plávajúca laminátová
drevené euro
oblôžková zárubňa + dýhované dvere
plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek