Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby skúsenosti

Rodinný dom na vidieku – ideálne prostredie pre deti

Mladí manželia sa rozhodli zabezpečiť bezpečné a kľudné detstvo svojim deťom prostredníctvom rodinného domu v prívetivom prostredí vidieka. Vďaka perfektnej lokalite neďaleko mesta si tým zabezpečili aj bezproblémové spojenie s veľkomestom. V novom dome sa im býva ako v rozprávke a rozhodli sa s nami podeliť sa o skúsenosti so stavbou domu s Ekonomickými stavbami.

Čo bolo hlavným dôvodom, že ste vymenili ruch veľkomesta za rodinný dom na vidieku?
Keď sme premýšľali o vlastnom bývaní, dosť sme sa zamerali na budúcnosť, keď si založíme rodinu. Chceli sme, aby naše deti vyrastali na pokojnom vidieku a nie v strede rušného veľkomesta, ako my. Na druhej strane bolo pre nás dôležité vybrať lokalitu, z ktorej to do mesta nebudeme mať ďaleko. A to sa nám podarilo.

Bolo pre Vás náročné nájsť stavebnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá realizáciou domov na kľúč, alebo ste hneď natrafili na tú pravú?
Nájsť správnu stavebnú spoločnosť pre nás nebol problém. Naša predstava o stavebnej firme bola taká, že by sme jej radi zverili všetky záležitosti týkajúce sa stavby. Zamestnanie nám príliš nedovoľovalo venovať sa stavbe, alebo sa na nej podieľať vlastnými rukami. Od známych sme dostali tip na Ekonomické stavby. Mali s nimi dobrú skúsenosť a to nás presvedčilo, že ES budú vhodné aj pre nás.

Nasledovala teda prvá schôdzka a overenie, či ste si vybrali správne?
V podstate to tak bolo. Chceli sme si spoločnosť prezrieť a ako sa hovorí oťukať, aby sme sa presvedčili, že chceme, aby práve oni postavili náš dom. Ukázalo sa, že voľba bola správna a tak sme sa pustili rovno do vyberania typu domu a príprav na stavbu. Dom sme si vybrali z katalógu a urobili sme len drobné úpravy k našej plnej spokojnosti.

Povedzte nám viac o tom, ako prebiehali prípravy na stavbu...
Musel sa zabezpečiť nielen projekt, ale tiež vyriešiť financovanie a rôzne ďalšie veci spojené so stavbou vrátane administratívnych záležitostí. Na začiatok sme síce mali nejaké financie pripravené, ale na zvyšok sme požiadali prostredníctvom Ekonomických stavieb o hypotéku. Potom nasledoval kolotoč vybavovania rôznych povolení, ktorého sme sa našťastie nemuseli zúčastniť. Odborníci v ES sa o všetko ochotne postarali.

Riešili ste počas príprav a samotnej stavby aj nejaké nepríjemnosti?
Na nič zásadné si nespomínam. To viete, že keď sa človek pustí do takej veľkej veci, ako je stavba rodinného domu, nie je to na chvíľku. Počas doby, kým sa dom postaví, sa stane veľa vecí a tiež sem tam aj nejaká nepríjemnosť. Či už ide o veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť, ako napríklad pri už spomínanom vybavovaní na úradoch, alebo rozmary počasia. Ak už raz sedíte v rozbehnutom vlaku, tak už chcete dôjsť na konečnú. Tam Vás čaká dom podľa vašich predstáv. Tak to už predsa stojí za to, nie? (smiech)

To máte veľkú pravdu. Je vidieť, že Vám to zato naozaj stálo a ste v novom dome veľmi spokojní. Zmenili by ste predsa len niečo na dome?
V našom krásnom novom dome sa nám žije úžasne. Nie je asi nič, čo by sme chceli zmeniť alebo urobiť inak, ako je to teraz. Sme veľmi radi, že sme sa rozhodli pre rodinný dom a nikdy by sme ho už nechceli opustiť. Veríme, že aj našim deťom sa raz bude v tomto dome dobre vyrastať, tak ako sme si to vysnívali.

Ekonomik N14 4+1 97,1 152 POROTHERM Tondach plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere tepelné čerpadlo

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek